Fire Relief Supply Drive > Drop-Off Details
You may be interested in…
Hawthorne 66″ Curved Desk For Return
Product Details
| Cord Management | Engineered to allow cords to pass through the furniture to an outlet. |
|---|---|
| Locking File Drawers | Keeping your important documents under lock and key! |
| Removable Dividers | Organize your items, any shape or size. |
Hawthorne 66″ Curved Exec Desk
Create a retreat in your home you won’t want to leave with the Hawthorn collection. traditional styling made fresh with this attractive design, reinforced by quality craftsmanship. Subtle touches such as the beautiful oil rubbed hardware will make the Hawthorn collection an easy match to enhance your space.
Product Details
| Cord Management | Engineered to allow cords to pass through the furniture to an outlet. |
|---|---|
| Dovetail Joinery | A construction technique that will ensure long-lasting strength and durability. |
| Full Extension, Steel Ball Bearing Drawer Slides | Premium full extension, steel ball bearing drawer slides provide quiet, smooth and reliable drawer function. The low friction steel slides are designed to withstand daily use. |
| Locking File Drawers | Keeping your important documents under lock and key! |
| Removable Dividers | Organize your items, any shape or size. |
Hawthorne Combo File
Create a retreat in your home you won’t want to leave with the Hawthorn collection. traditional styling made fresh with this attractive design, reinforced by quality craftsmanship. Subtle touches such as the beautiful oil rubbed hardware will make the Hawthorn collection an easy match to enhance your space.
Product Details
| Dovetail Joinery | A construction technique that will ensure long-lasting strength and durability. |
|---|---|
| Full Extension, Steel Ball Bearing Drawer Slides | Premium full extension, steel ball bearing drawer slides provide quiet, smooth and reliable drawer function. The low friction steel slides are designed to withstand daily use. |
| Removable Dividers | Organize your items, any shape or size. |
Hawthorne L-shaped Desk I26HOGRP2
Create a retreat in your home you won’t want to leave with the Hawthorn collection. traditional styling made fresh with this attractive design, reinforced by quality craftsmanship. Subtle touches such as the beautiful oil rubbed hardware will make the Hawthorn collection an easy match to enhance your space.
Product Details
| Cord Management | Engineered to allow cords to pass through the furniture to an outlet. |
|---|---|
| Locking File Drawers | Keeping your important documents under lock and key! |
| Removable Dividers | Organize your items, any shape or size. |
Hawthorne Left/rt Return
Create a retreat in your home you won’t want to leave with the Hawthorn collection. traditional styling made fresh with this attractive design, reinforced by quality craftsmanship. Subtle touches such as the beautiful oil rubbed hardware will make the Hawthorn collection an easy match to enhance your space.
Product Details
| Cord Management | Engineered to allow cords to pass through the furniture to an outlet. |
|---|---|
| Locking File Drawers | Keeping your important documents under lock and key! |
| Removable Dividers | Organize your items, any shape or size. |
Hawthorne Open Bookcase
Create a retreat in your home you won’t want to leave with the Hawthorn collection. traditional styling made fresh with this attractive design, reinforced by quality craftsmanship. Subtle touches such as the beautiful oil rubbed hardware will make the Hawthorn collection an easy match to enhance your space.
Product Details
| Feature | This item may not have any flashy features but we still think it’s pretty awesome 🙂 |
|---|
Lancaster B4352-01 Drawer Nightstand
Product Details
| Dimensions | 29″W x 18″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 73.66cm W x 45.72cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 2 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | on/off touch lighting control |
| Construction & Features | weight capacity: 50 lbs for top |
Lancaster B4352-10 Drawer Chest
Product Details
| Dimensions | 40″W x 18″D x 58″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 101.6cm W x 45.72cm D x 147.32cm H |
| Construction & Features | 5 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | weight capacity: 150 lbs for top |
Lancaster B4352-20 Drawer Dresser
Product Details
| Dimensions | 68″W x 18″D x 40″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 172.72cm W x 45.72cm D x 101.6cm H |
| Construction & Features | 9 drawers with felt lined top drawers |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top |
Lancaster B4352-2040 Drawer Dresser with Landscape Mirror
Lancaster B4352-40 Landscape Mirror
Product Details
| Dimensions | 50″W x 3.5″D x 38.5″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 8.89cm D x 97.79cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel |
Lancaster B4352-54 Complete Queen Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-54F Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-54H Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-54R Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-55 Complete Queen Shutter Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-55F Wood Queen Shutter Panel Bed Footboard SU
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-55H Wood Queen Shutter Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-55R Wood Queen/King Shutter Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-64 Complete King Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-64F Wood King Panel Bed Footboard KD
Product Details
| Dimensions | 82″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-64H Wood King Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 82″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-65 Complete King Shutter Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-65F Wood King Shutter Panel Bed Footboard SU
Product Details
| Dimensions | 82″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-65H Wood King Shutter Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 82″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-74 Complete Cal.King Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 92″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 233.68cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-74R Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 82″W x 92″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 233.68cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-75 Complete Cal.King Shutter Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 93″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 236.22cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-75R Wood Cal.King Shutter Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 82″W x 93″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 236.22cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |