With the look of seafoam against the sand, the Pismo outdoor cocktail table offers a rough texture along the sides, with a smooth band at the top and on the table surface. Crafted of natural stonecast, this table combines organic style and sleek modernity.
Product Details
| Cubes | 27.17 |
|---|---|
| Furniturecoveringraphite | C5014O |
| Furniturecoverinlightgrey | C5014BO |
| Overall Product Width | 38.50 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 174.0 |
| Total Shipping Weight | 174.0 |
| Website Material | Stonecast |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Natural stonecast | Yes |
| Smooth texture on top and rough texture on sides | Yes |
| Glides | Yes |
| Depth | 38.50 in (97.79 cm) |
| Width | 38.50 in (97.79 cm) |
| Qty On Hand | 25 |
| Height | 17.00 in (43.18 cm) |
| Overall Product Height | 17.00 |