You may be interested in…
Lancaster B4352-01 Drawer Nightstand
Product Details
| Dimensions | 29″W x 18″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 73.66cm W x 45.72cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 2 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | on/off touch lighting control |
| Construction & Features | weight capacity: 50 lbs for top |
Lancaster B4352-10 Drawer Chest
Product Details
| Dimensions | 40″W x 18″D x 58″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 101.6cm W x 45.72cm D x 147.32cm H |
| Construction & Features | 5 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | weight capacity: 150 lbs for top |
Lancaster B4352-20 Drawer Dresser
Product Details
| Dimensions | 68″W x 18″D x 40″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 172.72cm W x 45.72cm D x 101.6cm H |
| Construction & Features | 9 drawers with felt lined top drawers |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top |
Lancaster B4352-2040 Drawer Dresser with Landscape Mirror
Lancaster B4352-32 Gentleman’s Chest
Product Details
| Dimensions | 45″W x 20″D x 68″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 114.3cm W x 50.8cm D x 172.72cm H |
| Construction & Features | 1 sliding door |
| Construction & Features | 6 drawers with felt lined top drawer on the left |
| Construction & Features | 2 adj. wood shelves ,1 clothes rod and 2 drawers on the right |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | adj. shelves and back panel are of MDF with pine veneer |
| Construction & Features | weight capacity: 150 lbs for top, 100 lbs for each shelf |
Lancaster B4352-40 Landscape Mirror
Product Details
| Dimensions | 50″W x 3.5″D x 38.5″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 8.89cm D x 97.79cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel |
Lancaster B4352-54 Complete Queen Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-54F Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-54H Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-54R Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-55 Complete Queen Shutter Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-55F Wood Queen Shutter Panel Bed Footboard SU
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-55H Wood Queen Shutter Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-55R Wood Queen/King Shutter Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-64 Complete King Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-64F Wood King Panel Bed Footboard KD
Product Details
| Dimensions | 82″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-64H Wood King Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 82″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-65 Complete King Shutter Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-65H Wood King Shutter Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 82″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-74 Complete Cal.King Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 92″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 233.68cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-74R Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 82″W x 92″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 233.68cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-75 Complete Cal.King Shutter Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 93″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 236.22cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Lancaster B4352-75R Wood Cal.King Shutter Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 82″W x 93″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 236.22cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Leone Round Coffee Table
Crafted of Square and Round Metal Tubing and tongue and grooved solid plank tops. Metal is antique brass and tops are weathered barn finish with worm holes and distressing. Leone group follows today’s trend of clean lines and features open space and an airy feel Dimensions: 20″H x 36″W x 36″D
Leone Round End Table
Crafted of Square and Round Metal Tubing and tongue and grooved solid plank tops. Metal is antique brass and tops are weathered barn finish with worm holes and distressing. Leone group follows today’s trend of clean lines and features open space and an airy feel Dimensions: 24″H x 22″W x 22″D