You may be interested in…
Copia T2114-47 Oval Cocktail Table
Product Details
| Dimensions | 50″W x 30″D x 19″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 76.2cm D x 48.26cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel insert on top |
| Construction & Features | metal tube frame and legs |
| Construction & Features | levelers |
Copia T2114-75 Demilune Sofa Table
Product Details
| Dimensions | 50″W x 18″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 45.72cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel insert on top |
| Construction & Features | metal tube frame and legs |
| Construction & Features | levelers |
Hollins Swivel Chair H201-000-PF Natural
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | W |
Videos
Hollins Swivel Chair H201-000-PG Pearl
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | V |
Videos
Hollins Swivel Chair H201-000-PH Seafoam
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | Z |
Videos
Hollins Swivel Chair H201-EDP-2 Natural
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | AA |
Videos
Hollins Swivel Chair W/ Glider Option
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Glider | Yes |
Product Details
| Number Of Back Pillows | 1 BP |
|---|---|
| Number Of Cushions | 1 Cushion |
| Standard Cushion | Classic |
| Collection | Hollins |
| Allowed Pattern | RG, PS, NM, RS |
Hollins Swivel Glider H201-007-74A Natural
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Glider | Yes |
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | AA |
Hollins Swivel Glider H201-007-EDP Natural
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Glider | Yes |
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | AA |
Videos
Hollins Swivel Rocker H201-000-13A Natural
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Rocker | Yes |
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | AA |
Videos
Hollins Swivel Rocker H201-000-42A Slate
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Rocker | Yes |
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | CC |
Videos
Hollins Swivel Rocker H201-EDP Slate
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Rocker | Yes |
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | CC |