You may be interested in…
Malcolm Chair (30.5W) 1775-05
Product Details
| Outside Dimensions | 30.5W x 39D x 36.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22W x 22D |
| Seat | 19H |
| Arm | 24H |
| Com | Plain: 8.00 yds, Repeat of 2-14″: 10.00 yds, Repeat of 15-27″: 11.00 yds |
| Weight | 55 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Chair (30.5W) 1775-05SC
Product Details
| Outside Dimensions | 30.5W x 39D x 36.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22W x 22D |
| Seat | 19H |
| Arm | 24H |
| Com | Plain: 8.00 yds, Repeat of 2-14″: 10.00 yds, Repeat of 15-27″: 11.00 yds |
| Weight | 55 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Chair (30.5W) L1775-05
Product Details
| Outside Dimensions | 30.5W x 39D x 36.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22W x 22D |
| Seat | 19H |
| Arm | 24H |
| Com | Plain: 90 sq ft |
| Weight | 55 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Channel Back Chair (30.5W) 1775-05CH
Product Details
| Outside Dimensions | 30.5W x 39D x 36.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22W x 22D |
| Seat | 19H |
| Arm | 24H |
| Com | Plain: 8.00 yds, Repeat of 2-14″: 10.00 yds, Repeat of 15-27″: 11.00 yds |
| Weight | 55 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Channel Back Chair (30.5W) L1775-05CH
Product Details
| Outside Dimensions | 30.5W x 39D x 36.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22W x 22D |
| Seat | 19H |
| Arm | 24H |
| Com | Plain: 90 sq ft |
| Weight | 55 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Channel Back SW Chair (30.5W) 1775-05SWCH
Product Details
| Outside Dimensions | 30.5W x 39D x 36.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22W x 22D |
| Seat | 19H |
| Arm | 24H |
| Com | Plain: 8.00 yds, Repeat of 2-14″: 10.00 yds, Repeat of 15-27″: 11.00 yds |
| Weight | 55 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Manual Recliner (30W) 1775-05MR
Product Details
| Outside Dimensions | 30W x 41.5D x 38.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22.5W x 22D |
| Seat | 21.5H |
| Arm | 24.5H |
| Com | Plain: 8.00 yds, Repeat of 2-14″: 10.00 yds, Repeat of 15-27″: 11.00 yds |
| Weight | 70 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Manual Recliner (30W) L1775-05MR
Product Details
| Outside Dimensions | 30W x 41.5D x 38.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22.5W x 22D |
| Seat | 21.5H |
| Arm | 24.5H |
| Com | Plain: 108 sq ft |
| Weight | 90 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Manual Recliner Chnl Bk (30W) 1775-05CHMR
Product Details
| Outside Dimensions | 30W x 41.5D x 38.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22.5W x 22D |
| Seat | 21.5H |
| Arm | 24.5H |
| Com | Plain: 8.00 yds, Repeat of 2-14″: 10.00 yds, Repeat of 15-27″: 11.00 yds |
| Weight | 90 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Manual Recliner Chnl Bk (30W) L1775-05CHMR
Product Details
| Outside Dimensions | 30W x 41.5D x 38.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22.5W x 22D |
| Seat | 21.5H |
| Arm | 24.5H |
| Com | Plain: 108 sq ft |
| Weight | 90 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Ottoman (27W X 22D) 1775-07
Product Details
| Outside Dimensions | 27W x 22D x 17H |
|---|---|
| Com | Plain: 3.00 yds, Repeat of 2-14″: 3.75 yds, Repeat of 15-27″: 4.25 yds |
| Weight | 30 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Ottoman (27W X 22D) 1775-07SC
Product Details
| Outside Dimensions | 27W x 22D x 17H |
|---|---|
| Com | Plain: 3.00 yds, Repeat of 2-14″: 3.75 yds, Repeat of 15-27″: 4.25 yds |
| Weight | 30 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Ottoman (27W X 22D) L1775-07
Product Details
| Outside Dimensions | 27W x 22D x 17H |
|---|---|
| Com | Plain: 39 sq ft |
| Weight | 30 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Power Recliner (30W) 1775-05PR
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Outside Dimensions | 30W x 41.5D x 38.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22.5W x 22D |
| Seat | 21.5H |
| Arm | 24.5H |
| Com | Plain: 8.00 yds, Repeat of 2-14″: 10.00 yds, Repeat of 15-27″: 11.00 yds |
| Weight | 95 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Power Recliner (30W) L1775-05PR
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Outside Dimensions | 30W x 41.5D x 38.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22.5W x 22D |
| Seat | 21.5H |
| Arm | 24.5H |
| Com | Plain: 108 sq ft |
| Weight | 95 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Power Recliner Chnl Bk (30W) 1775-05CHPR
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Outside Dimensions | 30W x 41.5D x 38.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22.5W x 22D |
| Seat | 21.5H |
| Arm | 24.5H |
| Com | Plain: 8.00 yds, Repeat of 2-14″: 10.00 yds, Repeat of 15-27″: 11.00 yds |
| Weight | 95 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Power Recliner Chnl Bk (30W) L1775-05CHPR
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Outside Dimensions | 30W x 41.5D x 38.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22.5W x 22D |
| Seat | 21.5H |
| Arm | 24.5H |
| Com | Plain: 108 sq ft |
| Weight | 95 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Swivel Chair (30.5W) 1775-05SW
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Product Details
| Outside Dimensions | 30.5W x 39D x 36.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22W x 22D |
| Seat | 19H |
| Arm | 24H |
| Com | Plain: 8.00 yds, Repeat of 2-14″: 10.00 yds, Repeat of 15-27″: 11.00 yds |
| Weight | 55 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Swivel Chair (30.5W) 1775-05SWSC
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Product Details
| Outside Dimensions | 30.5W x 39D x 36.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22W x 22D |
| Seat | 19H |
| Arm | 24H |
| Com | Plain: 8.00 yds, Repeat of 2-14″: 10.00 yds, Repeat of 15-27″: 11.00 yds |
| Weight | 55 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
Malcolm Swivel Chair (30.5W) L1775-05SW
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Product Details
| Outside Dimensions | 30.5W x 39D x 36.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22W x 22D |
| Seat | 19H |
| Arm | 24H |
| Com | Plain: 90 sq ft |
| Weight | 55 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |