Vevo Accent Table
Bernhardt Interiors offers an eclectic array of artistic tables with a distinctly modern styling. The Vevo chairside table blurs the lines between modern art and furniture design. The unique form connects a round top and base with an abstract, sculptural pedestal. Expertly crafted from cast aluminum in a rustic black nickel finish, the table offers elevated style with an industrial edge.
Product Details
| Cubes | 6.08 |
|---|---|
| Overall Product Height | 24.5 |
| Overall Product Width | 14.13 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 27.9 |
| Total Shipping Weight | 27.9 |
| Website Material | Metal |
| Cast aluminum in Black Nickel finish | Yes |
| Felt bottom for floor protection | Yes |
| Depth | 14.13 in (35.89 cm) |
| Height | 24.5 in (62.23 cm) |
| Width | 14.13 in (35.89 cm) |
| Qty On Hand | 12 |