Armstrong Cocktail Table
Crafted from cast aluminum in Dark Graphite finish, the Armstrong metal cocktail table is designed for longevity, durability and style. The modern minimalist form is simple yet sophisticated. The epitome of understated elegance, this table offers texture and a touch of industrial chic.
Product Details
| Cubes | 12.17 |
|---|---|
| Overall Product Height | 17 |
| Overall Product Width | 25.63 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 59.0 |
| Total Shipping Weight | 59.0 |
| Website Material | Metal |
| Adjustable glides | Yes |
| Cast aluminum in Dark Graphite finish | Yes |
| Qty On Hand | 6 |
| Depth | 25.63 in (65.1 cm) |
| Height | 17 in (43.18 cm) |
| Width | 25.63 in (65.1 cm) |