You may be interested in…
Monaco Chair
Product Details
| Number Of Back Pillows | 1 BP |
|---|---|
| Number Of Cushions | 1 Cushion |
| Standard Cushion | Classic |
Monaco Chair
Product Details
| Number Of Back Pillows | 1 BP |
|---|---|
| Number Of Cushions | 1 Cushion |
| Standard Cushion | Classic |
| Collection | Monaco |
| Allowed Pattern | RG, PS, NM |
Monaco Chaise Ottoman
Product Details
| Standard Cushion | Classic |
|---|---|
| Collection | Monaco |
| Allowed Pattern | RG, PS, NM |
Monaco Chaise Ottoman
Product Details
| Standard Cushion | Classic |
|---|---|
| Collection | Monaco |
Monaco Classic Sleeper Sofa
Product Details
| Number Of Back Pillows | 1 BP |
|---|---|
| Number Of Cushions | 1 Cushion |
| Standard Cushion | Classic |
| Collection | Monaco |
| Allowed Pattern | RG, PS, NM |
Monaco Classic Sleeper Sofa
Product Details
| Number Of Back Pillows | 1 BP |
|---|---|
| Number Of Cushions | 1 Cushion |
| Standard Cushion | Classic |
| Collection | Monaco |
| Allowed Pattern | RG, PS, NM |
Monaco Classic Sleeper Sofa
Product Details
| Number Of Back Pillows | 1 BP |
|---|---|
| Number Of Cushions | 1 Cushion |
| Standard Cushion | Classic |
| Collection | Monaco |
| Allowed Pattern | RG, PS, NM |
Monaco Corner & Wedge
Monaco Large Armless
Monaco Left 1 Seat End
Monaco Left Seated Ends
Monaco Right 1 Seat End
Monaco Right Seated Ends
Monaco Small Armless
Monaco Sofa
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Standard Pillows | QTY 2 – 18″ Welted Throw Pillow |
| Body Cover Grade | W |
Videos
Monaco Sofa
Product Details
| Number Of Back Pillows | 3 BP |
|---|---|
| Number Of Cushions | 3 Cushion |
| Standard Cushion | Classic |
| Collection | Monaco |
Monaco Sofa
Product Details
| Number Of Back Pillows | 3 BP |
|---|---|
| Number Of Cushions | 3 Cushion |
| Standard Cushion | Classic |
| Collection | Monaco |
| Allowed Pattern | RG, PS, NM |
Monaco Sofa
Product Details
| Number Of Back Pillows | 3 BP |
|---|---|
| Number Of Cushions | 3 Cushion |
| Standard Cushion | Classic |
| Collection | Monaco |
| Allowed Pattern | RG, PS, NM |
Newport E5430-05 Console
Product Details
| Dimensions | 72.25″W x 18″D x 32″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 183.52cm W x 45.72cm D x 81.28cm H |
| Construction & Features | 2 wood framed glass doors in the center and 2 side wood doors |
| Construction & Features | 2 adj. wood shelves behind the center doors and 1 adj. wood shelf behind each side door |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | the maximum size TV that this unit will accommodate is 70″ |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top, 100 lbs for each shelf |
Newport E5430-05C Entertainment Wall
Product Details
| Dimensions | 114″W x 18″D x 86″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 289.56cm W x 45.72cm D x 218.44cm H |
| Construction & Features | 2 wood framed glass doors in the center and 2 side wood doors |
| Construction & Features | 2 adj. wood shelves behind the center doors and 1 adj. wood shelf behind each side door |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | the maximum size TV that this unit will accommodate is 70″ |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top, 100 lbs for each shelf |
| Construction & Features | 3-way touch lighting control and 2 LED lights |
| Construction & Features | 1 adj. wood shelf |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for shelf |
| Construction & Features | 1 wood framed tempered glass door at the top and 1 wood door at the bottom |
| Construction & Features | 1 LED light |
| Construction & Features | 3 adj. wood framed tempered glass shelves behind the top door and 1 adj. wood shelf behind the bottom door |
| Construction & Features | weight capacity: 100 lbs for each shelf |
Newport E5430-08 Large Console
Product Details
| Dimensions | 82.13″W x 18″D x 32″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.61cm W x 45.72cm D x 81.28cm H |
| Construction & Features | 2 wood framed glass doors in the center and 2 side wood doors |
| Construction & Features | 2 adj. wood shelves behind the center doors and 1 adj. wood shelf behind each side door |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | the maximum size TV that this unit will accommodate is 75″ |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top, 100 lbs for each shelf |
Newport E5430-09 Small Console
Product Details
| Dimensions | 62.13″W x 18″D x 32″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 157.81cm W x 45.72cm D x 81.28cm H |
| Construction & Features | 2 wood framed tempered glass doors in the center and 2 side wood doors |
| Construction & Features | 2 adj. wood shelves behind the center doors and 1 adj. wood shelf behind each side door |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | the maximum size TV that this unit will accommodate is 65″ |
| Construction & Features | weight capacity: 150 lbs for top, 100 lbs for each shelf |
Newport E5430-35L Wood Left Pier KD
Product Details
| Dimensions | 114″W x 18″D x 86″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 289.56cm W x 45.72cm D x 218.44cm H |
| Construction & Features | 2 wood framed glass doors in the center and 2 side wood doors |
| Construction & Features | 2 adj. wood shelves behind the center doors and 1 adj. wood shelf behind each side door |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | the maximum size TV that this unit will accommodate is 70″ |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top, 100 lbs for each shelf |
| Construction & Features | 3-way touch lighting control and 2 LED lights |
| Construction & Features | 1 adj. wood shelf |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for shelf |
| Construction & Features | 1 wood framed tempered glass door at the top and 1 wood door at the bottom |
| Construction & Features | 1 LED light |
| Construction & Features | 3 adj. wood framed tempered glass shelves behind the top door and 1 adj. wood shelf behind the bottom door |
| Construction & Features | weight capacity: 100 lbs for each shelf |
Newport E5430-35R Wood Right Pier KD
Product Details
| Dimensions | 114″W x 18″D x 86″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 289.56cm W x 45.72cm D x 218.44cm H |
| Construction & Features | 2 wood framed glass doors in the center and 2 side wood doors |
| Construction & Features | 2 adj. wood shelves behind the center doors and 1 adj. wood shelf behind each side door |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | the maximum size TV that this unit will accommodate is 70″ |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top, 100 lbs for each shelf |
| Construction & Features | 3-way touch lighting control and 2 LED lights |
| Construction & Features | 1 adj. wood shelf |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for shelf |
| Construction & Features | 1 wood framed tempered glass door at the top and 1 wood door at the bottom |
| Construction & Features | 1 LED light |
| Construction & Features | 3 adj. wood framed tempered glass shelves behind the top door and 1 adj. wood shelf behind the bottom door |
| Construction & Features | weight capacity: 100 lbs for each shelf |