You may be interested in…
Magnolia Apt Sofa (78W) 1230-22
Product Details
| Outside Dimensions | 78W x 41D x 37H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 67W x 23D |
| Seat | 21H |
| Arm | 25H |
| Back Rail Height | 33H |
| Throw Pillows | 2 – 20″ |
| Com | Plain: 22.00 yds, Repeat of 2-14″: 27.50 yds, Repeat of 15-27″: 29.75 yds |
| Weight | 150 lbs. |
| Seat Cushion | Comfort Down Seat |
| Back Cushion | Comfort Down Back |
Magnolia Apt Sofa (78W) 1230-22B
Product Details
| Outside Dimensions | 78W x 41D x 37H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 67W x 23D |
| Seat | 21H |
| Arm | 25H |
| Back Rail Height | 33H |
| Throw Pillows | 2 – 20″ |
| Com | Plain: 20.50 yds, Repeat of 2-14″: 25.75 yds, Repeat of 15-27″: 27.75 yds |
| Weight | 150 lbs. |
| Seat Cushion | Comfort Down Seat |
| Back Cushion | Comfort Down Back |
Magnolia Sofa (86W) 1230-20B
Product Details
| Outside Dimensions | 86W x 41D x 37H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 75W x 23D |
| Seat | 21H |
| Arm | 25H |
| Back Rail Height | 33H |
| Throw Pillows | 2 – 20″ |
| Com | Plain: 21.00 yds, Repeat of 2-14″: 26.25 yds, Repeat of 15-27″: 28.50 yds |
| Weight | 160 lbs. |
| Seat Cushion | Comfort Down Seat |
| Back Cushion | Comfort Down Back |