Ocean Breeze Promenade Sectional 3460-SECT2
Product Details
| Dimensions | 152W x 64D x 34H in. |
|---|
Call for Pricing
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The dining chair features a beautiful contemporary profile in the herringbone weave for a striking look.
| Dimensions | 25W x 27D x 35H in. |
|---|---|
| Arm Height | 20 in. |
| Seat Height | 19 in. |
| Inside Width | 20 in. |
| Inside Depth | 21 in. |
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 25 × 35 in |
| Brand | Tommy Bahama Outdoor Living |
| Color | White |
| Detail Color | 0201 WHITE |
| Style | Coastal Transitional |
| Collection | Ocean Breeze Promenade |
"*" indicates required fields
| Dimensions | 152W x 64D x 34H in. |
|---|
The round end table includes an inset tempered glass top in a soft marine blue coloration.
| Dimensions | 54W x 26D x 19H in. |
|---|
The dining side chair features a detachable seat cushion and a woven back in a split diamond pattern.
| Dimensions | 21W x 26D x 35H in. |
|---|---|
| Arm Height | 20 in. |
| Seat Height | 22 in. |
| Inside Width | 20 in. |
| Inside Depth | 22 in. |
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 25.5W x 25.5D x 17H in. |
|---|---|
| Seat Height | 16 in. |
| As Shown | Body Fabric: 7458-31 Grade F CS3460-44 Cushion Set Body: 7458-31 Grade F |
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Fabric | Yes |
| Dimensions | 31.5W x 38D x 32.5H in. |
|---|---|
| Arm Height | 23 in. |
| Seat Height | 17.5 in. |
| Inside Width | 25 in. |
| Inside Depth | 23.5 in. |
| As Shown | Body Fabric: 7171-31 Grade E CS3460-11SG Cushion Set Body: 7171-31 Grade E |
Free Delivery - Not Available In Store
Drift away from everyday worries and into outdoor bliss with this swivel glider chair. Dressed in an inviting driftwood hue, the Adirondack-inspired design has a classic feel. It weathers sunny summer days and cozy winter nights with durable MEGA-TUFF® HDPE material. When it comes to form and function, the chair’s 360-degree swivel and rain-shedding slatted design simply go with the flow.
The dining arm chair blends Mid-Century styling and exceptional seating comfort, highlighted by the striking detail of decorative synthetic cording around the outside back.
| Dimensions | 23W x 29D x 34H in. |
|---|---|
| Arm Height | 25 in. |
| Seat Height | 19 in. |
| Inside Width | 21 in. |
| Inside Depth | 19 in. |
Free Delivery - Not Available In Store
Sporting an easy-on-the-eyes elegance, this dining arm chair with cushion elevates the art of alfresco living. Beautiful and durable enough for indoor and outdoor use, the brilliantly styled seating entices with a plush, removable cushion wrapped in high-performing Nuvella® fabric that’s a breeze to keep clean.
The swivel rocker dining chair features an intricate back design that ties in perfectly with either the round or rectangular dining table.
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Rocker | Yes |
| Dimensions | 26W x 31D x 37H in. |
|---|---|
| Arm Height | 25 in. |
| Seat Height | 19 in. |
| Inside Width | 20 in. |
| Inside Depth | 23 in. |
Free Delivery - Not Available In Store
Raise the bar on outdoor living with this bar stool set. Crafted for style, comfort and MEGA-TUFF® durability, the counter height stool caters with a standout two-tone look that pairs gorgeous gray and crisp white for twice the interest.
Free Delivery - Not Available In Store
A perfect balance of design and utility, this indoor-outdoor bar stool looks as chic at the kitchen island as it does next to the patio bar. Crafted of easy-care resin wicker with foam cushioning under the seat for added comfort, it’s the epitome of California dreamin’ style.
When you invest in a new piece for your home, you deserve quality you can trust and service you can rely on. By choosing this item from Lott’s Furniture, you are getting the best of both worlds:
Curated for Lasting Quality: We don't sell fast furniture. Every item in our catalog is hand-selected by our team for durability, comfort, and exceptional design, ensuring it stands up to your everyday life.
See It, Touch It, Test It: Skip the guesswork of online shopping. You can experience the quality and comfort of our collections firsthand at our showrooms.
The Local Advantage: We are proud to be your local furniture experts. Whether you are shopping near our Waycross, GA showroom (401 Mary St.) or our Fernandina Beach, FL location (2110 Sadler Square), you get personalized, neighborly service that big-box stores simply can't match.
Hassle-Free Delivery: Say goodbye to boxes left on the curb. Our dedicated delivery team serves Southeast Georgia and Northeast Florida, ensuring your new furniture arrives safely and is set up right where you want it.
Support Your Community: When you shop with Lott's, your dollars stay local, supporting businesses and families right here in our region.