Ocean Breeze Promenade Round End Table
The cocktail table has an inset tempered glass top in a soft marine blue coloration.
Product Details
| Dimensions | 26W x 26D x 23H in. |
|---|
Call for Pricing
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The sofa showcases the vertical herringone pattern of synthetic materials ideal for withstanding the elements. The English seams of the seat and back cushions create a clean, contemporary design.
| Dimensions | 81W x 38D x 33H in. |
|---|---|
| Arm Height | 23 in. |
| Seat Height | 18 in. |
| Inside Width | 76 in. |
| Inside Depth | 24 in. |
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 81 × 33 in |
| Brand | Tommy Bahama Outdoor Living |
| Color | Blue |
| Detail Color | 0201 WHITE |
| Style | Coastal Transitional |
| Collection | Ocean Breeze Promenade |
"*" indicates required fields
The cocktail table has an inset tempered glass top in a soft marine blue coloration.
| Dimensions | 26W x 26D x 23H in. |
|---|
| Dimensions | 32W x 38D x 33H in. |
|---|---|
| Arm Height | 23 in. |
| Seat Height | 18 in. |
| Inside Width | 25 in. |
| Inside Depth | 24 in. |
The dining arm chair features a detachable seat cushion and a woven back in a split diamond pattern.
| Dimensions | 24W x 26D x 35H in. |
|---|---|
| Arm Height | 25 in. |
| Seat Height | 20 in. |
| Inside Width | 21 in. |
| Inside Depth | 22 in. |
Promenade swivel bar stools feature concave woven backs in a split diamond pattern with a brushed aluminum kick plate protecting the foot rest.
| Swivel | Yes |
|---|
| Dimensions | 22W x 25D x 44H in. |
|---|---|
| Seat Height | 31 in. |
| Inside Width | 21 in. |
| Inside Depth | 23 in. |
The swivel rocker dining chair features a detachable seat cushion and a woven back in a split diamond pattern.
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Rocker | Yes |
| Dimensions | 24W x 26D x 35H in. |
|---|---|
| Arm Height | 25 in. |
| Seat Height | 20 in. |
| Inside Width | 21 in. |
| Inside Depth | 22 in. |

Set the tone for laidback living with the Chesapeake Sofa, which offers premium comfort and effortless style with its casual chic frame and striking wicker accents on the back for added texture.
| Dimensions | 88.75W x 36.5D x 32.5H in. |
|---|---|
| Arm Height | 25.25 in. |
| Seat Height | 17.5 in. |
| Inside Width | 80.75 in. |
| Inside Depth | 19 in. |
| As Shown | CS3940-33 South Beach Sofa Cushion Set Body: 7130-71 Grade C (3) 10.5×22″ Kidney Pillow’s: 7093-71 Grade C |
The clean contemporary lines are highlighted by the vertical application of lanyard cording around the perimeter. The accent pillows are optional.
| Dimensions | 77W x 33D x 34H in. |
|---|---|
| Arm Height | 25 in. |
| Seat Height | 18 in. |
| Inside Width | 74 in. |
| Inside Depth | 22 in. |
The traditional quatrefoil design, executed in cast aluminum, features amazing detail, showcased against fabrics on the back and outside arms. The turned shaping of the legs contributes to a classic traditional design. Accent pillows shown are optional.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 93W x 42D x 37H in. |
|---|---|
| Arm Height | 26 in. |
| Seat Height | 19 in. |
| Inside Width | 87 in. |
| Inside Depth | 26 in. |
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 82W x 37.5D x 38H in. |
|---|---|
| Arm Height | 24 in. |
| Seat Height | 18.5 in. |
| Inside Width | 74.5 in. |
| Inside Depth | 22 in. |
| As Shown | Body Fabric: 7096-32 Grade B CS3430-33-40 Seabrook Sofa Cushion Set Body: 7096-32 GradeB |
The soft curve of the arm with the clean architectural lines of the back and base of the sofa create a striking profile. Note the pitch of the back cushion delivers superlative comfort. The casual contemporary designs feature an elegant light taupe finish with ivory cerusing, highlighting the natural beauty of the grain. The outdoor-rated finish withstands the elements and test of time.
| Dimensions | 83W x 37D x 34H in. |
|---|---|
| Arm Height | 23 in. |
| Seat Height | 18 in. |
| Inside Width | 80 in. |
| Inside Depth | 23 in. |
When you invest in a new piece for your home, you deserve quality you can trust and service you can rely on. By choosing this item from Lott’s Furniture, you are getting the best of both worlds:
Curated for Lasting Quality: We don't sell fast furniture. Every item in our catalog is hand-selected by our team for durability, comfort, and exceptional design, ensuring it stands up to your everyday life.
See It, Touch It, Test It: Skip the guesswork of online shopping. You can experience the quality and comfort of our collections firsthand at our showrooms.
The Local Advantage: We are proud to be your local furniture experts. Whether you are shopping near our Waycross, GA showroom (401 Mary St.) or our Fernandina Beach, FL location (2110 Sadler Square), you get personalized, neighborly service that big-box stores simply can't match.
Hassle-Free Delivery: Say goodbye to boxes left on the curb. Our dedicated delivery team serves Southeast Georgia and Northeast Florida, ensuring your new furniture arrives safely and is set up right where you want it.
Support Your Community: When you shop with Lott's, your dollars stay local, supporting businesses and families right here in our region.