The sides and top of the Baja accent table are chiseled in a pattern that looks like sand that’s been lapped by waves. Crafted in cast aluminum with a Black Nickel finish, the table perfectly combines an organic look with modern style.
Product Details
| Cubes | 3.13 |
|---|---|
| Furniturecoveringraphite | C5156O |
| Furniturecoverinlightgrey | C5156BO |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Diameter | 12.5 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 20.0 |
| Total Shipping Weight | 20.0 |
| Website Material | Metal |
| Floor pad | Yes |
| Cast aluminum in Black Nickel finish | Yes |
| Protective top coat | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Depth | 12.00 in (30.48 cm) |
| Height | 18.00 in (45.72 cm) |
| Overall Product Height | 18.00 |
| Overall Product Width | 12.00 |
| Qty On Hand | 123 |
| Width | 12.00 in (30.48 cm) |