A square shape and a balance of materials form the Lorenzo side table. Its modern organic design includes a smooth glass-reinforced concrete top in Vintage Cream finish and four leg posts in Flint finish.
Product Details
| Cubes | 7.05 |
|---|---|
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 26 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 56.0 |
| Total Shipping Weight | 56.0 |
| Website Material | Concrete and Wood |
| Glass-reinforced concrete top in Vintage Cream finish | Yes |
| Four quartered white oak-veneered leg posts and reveal in Flint finish | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Depth | 26 in (66.04 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Width | 26 in (66.04 cm) |
| Qty On Hand | 38 |