Fire Relief Supply Drive > Drop-Off Details
You may be interested in…
Dining Room
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Accent nail head trim | Yes |
| Side wings with graceful arch | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 19 1/2″ | Yes |
| Seat depth: 18 1/2″ | Yes |
| Seat width: 17 1/2″ | Yes |
| Arm Height: 24″ and Width Between Arms: 17″ | – |
| Dimensions | 23.00″W X 26.50″D X 39.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
Mix-N-Match Chairs Buton Tuft Uph Chr 2in-Iv
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Arched top rail | Yes |
| Button tufted back | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 19 3/4″ | Yes |
| Seat depth: 19″ | Yes |
| Dimensions | 18.00″W X 26.00″D X 39.50″H |
| Weight | 17.64 lbs |
Mix-N-Match Chairs Buton Tuft Uph Chr 2in-Sd
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Arched top rail | Yes |
| Button tufted back | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 19 3/4″ | Yes |
| Seat depth: 19″ | Yes |
| Dimensions | 18.00″W X 26.00″D X 39.50″H |
| Weight | 17.64 lbs |
Mix-N-Match Chairs Buton Tuft Uph Chr 2in-Sl
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Arched top rail | Yes |
| Button tufted back | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 19 3/4″ | Yes |
| Seat depth: 19″ | Yes |
| Dimensions | 18.00″W X 26.00″D X 39.50″H |
| Weight | 17.64 lbs |
Mix-N-Match Chairs Buton Tuft Uph Stl 2in-Sd
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Arched top rail | Yes |
| Button tufted back | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 24″ | Yes |
| Seat depth: 19 1/4″ | Yes |
| Dimensions | 18.50″W X 25.50″D X 39.00″H |
| Weight | 18.74 lbs |
Mix-N-Match Chairs Buton Tuft Uph Stl 2in-Sl
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Arched top rail | Yes |
| Button tufted back | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 24″ | Yes |
| Seat depth: 19 1/4″ | Yes |
| Dimensions | 18.00″W X 25.50″D X 39.00″H |
| Weight | 18.74 lbs |
Mix-N-Match Chairs Cliped Top Uph Chr 2in-Iv
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Accent nail head trim | Yes |
| Elegant radiused clipped corners on top rail | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 19 1/2″ | Yes |
| Seat depth: 18 1/2″ | Yes |
| Dimensions | 18.00″W X 25.50″D X 37.50″H |
| Weight | 14.33 lbs |
Mix-N-Match Chairs Cliped Top Uph Stl 2in-Iv
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Accent nail head trim | Yes |
| Elegant radiused clipped corners on top rail | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 24″ | Yes |
| Seat depth: 19″ | Yes |
| Dimensions | 18.00″W X 24.50″D X 37.50″H |
| Weight | 18.74 lbs |
Mix-N-Match Chairs Cliped Top Uph Stl 2in-Sl
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Accent nail head trim | Yes |
| Elegant radiused clipped corners on top rail | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 24″ | Yes |
| Seat depth: 19″ | Yes |
| Dimensions | 18.00″W X 24.50″D X 37.50″H |
| Weight | 18.74 lbs |
Mix-N-Match Chairs Clipped Top Uph Chr 2in-Sd
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Accent nail head trim | Yes |
| Elegant radiused clipped corners on top rail | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 19 1/2″ | Yes |
| Seat depth: 18 1/2″ | Yes |
| Dimensions | 18.00″W X 25.50″D X 37.50″H |
| Weight | 14.33 lbs |
Mix-N-Match Chairs Host Uph Chair 2in-Iv
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Accent nail head trim | Yes |
| Side wings with graceful arch | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 19 1/2″ | Yes |
| Seat depth: 18 1/2″ | Yes |
| Seat width: 17 1/2″ | Yes |
| Arm Height: 24″ and Width Between Arms: 17″ | – |
| Dimensions | 23.00″W X 26.50″D X 39.00″H |
| Weight | 33.07 lbs |
Mix-N-Match Chairs Swoop Arm Uph Chr 2in-Sd
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Accent welt trim | Yes |
| Graceful sloped arms | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 19 3/4″ | Yes |
| Seat depth: 19 1/4″ | Yes |
| Seat width: 17″ | Yes |
| Arm Height: 25″ and Width Between Arms: 16″ | – |
| Dimensions | 23.50″W X 25.50″D X 39.00″H |
| Weight | 25.35 lbs |
Mix-N-Match Chairs Swoop Arm Uph Stol 2in-Iv
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Accent welt trim | Yes |
| Graceful sloped arms | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 24″ | Yes |
| Seat depth: 19″ | Yes |
| Seat width: 15 1/2″ | Yes |
| Arm Height: 28 1/2″ and Width Between Arms: 16″ | – |
| Dimensions | 23.50″W X 26.00″D X 39.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
Mix-N-Match Chairs Swoop Arm Uph Stol 2in-Sd
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Accent welt trim | Yes |
| Graceful sloped arms | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 24″ | Yes |
| Seat depth: 19″ | Yes |
| Seat width: 15 1/2″ | Yes |
| Arm Height: 28 1/2″ and Width Between Arms: 16″ | – |
| Dimensions | 23.50″W X 26.00″D X 39.00″H |
| Weight | 27.56 lbs |
Mix-N-Match Chairs Woven Arm Uph Chair 2in
Product Details
| Constructed of hardwood solid and woven seagrass | Yes |
|---|---|
| Removable seat cushion is upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning Code: WS | Yes |
| Seat height with cushion: 20″ | Yes |
| Seat height without cushion: 18″ | Yes |
| Arm height: 24 1/2″ | Yes |
| Arm width between arms: 19″ | Yes |
| Dimensions | 23.75″W X 24.00″D X 41.00″H |
| Weight | 26.46 lbs |
Mix-N-Match Chairs Woven Contr Uph Stool 2in
Product Details
| Constructed of hardwood solid and woven seagrass | Yes |
|---|---|
| Removable seat cushion is upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning Code: WS | Yes |
| Seat height with cushion: 24 3/4″ | Yes |
| Seat height without cushion: 22 3/4″ | Yes |
| Dimensions | 20.50″W X 24.00″D X 43.50″H |
| Weight | 23.15 lbs |