Fire Relief Supply Drive > Drop-Off Details
You may be interested in…
Hollins Swivel Chair H201-000-PF Natural
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | W |
Videos
Hollins Swivel Chair H201-000-PG Pearl
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | V |
Videos
Hollins Swivel Chair H201-000-PH Seafoam
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | Z |
Videos
Hollins Swivel Chair H201-EDP-2 Natural
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | AA |
Videos
Hollins Swivel Chair W/ Glider Option
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Glider | Yes |
Product Details
| Number Of Back Pillows | 1 BP |
|---|---|
| Number Of Cushions | 1 Cushion |
| Standard Cushion | Classic |
| Collection | Hollins |
| Allowed Pattern | RG, PS, NM, RS |
Hollins Swivel Glider H201-007-74A Natural
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Glider | Yes |
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | AA |
Hollins Swivel Glider H201-007-EDP Natural
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Glider | Yes |
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | AA |
Videos
Hollins Swivel Rocker H201-000-13A Natural
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Rocker | Yes |
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | AA |
Videos
Hollins Swivel Rocker H201-000-42A Slate
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Rocker | Yes |
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | CC |
Videos
Hollins Swivel Rocker H201-EDP Slate
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Rocker | Yes |
Product Details
| Cushion | Classic |
|---|---|
| Body Cover Grade | CC |
Videos
Newport B5430-01 Drawer Nightstand
Product Details
| Dimensions | 29″W x 18″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 73.66cm W x 45.72cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 2 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | on/off touch lighting control |
| Construction & Features | weight capacity: 50 lbs for top |
Newport B5430-10 Drawer Chest
Product Details
| Dimensions | 40″W x 18″D x 58″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 101.6cm W x 45.72cm D x 147.32cm H |
| Construction & Features | 5 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | weight capacity: 150 lbs for top |
Newport B5430-20 Drawer Dresser
Product Details
| Dimensions | 68″W x 18″D x 40″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 172.72cm W x 45.72cm D x 101.6cm H |
| Construction & Features | 9 drawers with 3 felt lined top drawers |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top |
Newport B5430-2040 Drawer Dresser with Landscape Mirror
Newport B5430-32 Gentleman’s Chest
Product Details
| Dimensions | 45″W x 20″D x 68″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 114.3cm W x 50.8cm D x 172.72cm H |
| Construction & Features | 1 sliding wood door |
| Construction & Features | 6 drawers with felt lined top drawer on the left |
| Construction & Features | 2 adj. wood shelves, 1 clothes rod and 2 drawers on the right |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | adj. shelves and back panel are of MDF with pine veneer |
| Construction & Features | weight capacity: 150 lbs for top, 100 lbs for each shelf |
Newport B5430-40 Landscape Mirror
Product Details
| Dimensions | 50″W x 3.5″D x 38″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 8.89cm D x 96.52cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel |
Newport B5430-54 Complete Queen Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-54H Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-54R Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-55 Complete Queen Shutter Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-55F Wood Queen Shutter Panel Bed Footboard SU
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-55H Wood Queen Shutter Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-55R Wood Queen/King Shutter Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-64 Complete King Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-64F Wood King Panel Bed Footboard KD
Product Details
| Dimensions | 82″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-64H Wood King Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 82″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-65 Complete King Shutter Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-65F Wood King Shutter Panel Bed Footboard SU
Product Details
| Dimensions | 82″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-65H Wood King Shutter Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 82″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-74 Complete Cal.King Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 92″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 233.68cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-74R Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 82″W x 92″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 233.68cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-75 Complete Cal.King Shutter Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 93″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 236.22cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-75R Wood Cal.King Shutter Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 82″W x 93″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 236.22cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |