Fire Relief Supply Drive > Drop-Off Details
You may be interested in…
Complete Bunk Twin Cherry Finish
Product Details
| Crafted Of Poplar Solids And Rustic Birch Veneers | Yes |
|---|---|
| American Traditional Design | Yes |
| Bronze Hardware | Yes |
| Width | 68 |
| Depth | 82.5 |
| Height | 70 |
| Finish | Warm Cherry |
| Fabric | N/A |
| Material | Poplar Solids and Rustic Birch Veneers |
| Hardware | Bronze |
Complete Bunk Twin Full Ext Cherry
Product Details
| Crafted Of Poplar Solids And Rustic Birch Veneers | Yes |
|---|---|
| American Traditional Design | Yes |
| Bronze Hardware | Yes |
| Width | 68 |
| Depth | 82.5 |
| Height | 70 |
| Finish | Warm Cherry |
| Fabric | N/A |
| Material | Poplar Solids and Rustic Birch Veneers |
| Hardware | Bronze |
Complete Panel Full Bed Cherry Finish
Product Details
| Crafted Of Poplar Solids And Rustic Birch Veneers | Yes |
|---|---|
| American Traditional Design | Yes |
| Bronze Hardware | Yes |
| Width | 58.5 |
| Depth | 82 |
| Height | 54 |
| Finish | Warm Cherry |
| Fabric | N/A |
| Material | Poplar Solids and Rustic Birch Veneers |
| Hardware | Bronze |
Complete Panel Twin Bed Cherry Finish
Product Details
| Crafted Of Poplar Solids And Rustic Birch Veneers | Yes |
|---|---|
| American Traditional Design | Yes |
| Bronze Hardware | Yes |
| Width | 43.5 |
| Depth | 82 |
| Height | 54 |
| Finish | Warm Cherry |
| Fabric | N/A |
| Material | Poplar Solids and Rustic Birch Veneers |
| Hardware | Bronze |
Drawer Chest Cherry Finish
Product Details
| Crafted Of Poplar Solids And Rustic Birch Veneers | Yes |
|---|---|
| American Traditional Design | Yes |
| Bronze Hardware | Yes |
| Width | 38 |
| Depth | 18 |
| Height | 50 |
| Finish | Warm Cherry |
| Fabric | N/A |
| Material | Poplar Solids and Rustic Birch Veneers |
| Hardware | Bronze |
Dresser Cherry Finish
Product Details
| Crafted Of Poplar Solids And Rustic Birch Veneers | Yes |
|---|---|
| American Traditional Design | Yes |
| Bronze Hardware | Yes |
| Width | 54 |
| Depth | 18 |
| Height | 35 |
| Finish | Warm Cherry |
| Fabric | N/A |
| Material | Poplar Solids and Rustic Birch Veneers |
| Hardware | Bronze |
Newport B5430-10 Drawer Chest
Product Details
| Dimensions | 40″W x 18″D x 58″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 101.6cm W x 45.72cm D x 147.32cm H |
| Construction & Features | 5 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | weight capacity: 150 lbs for top |
Newport B5430-20 Drawer Dresser
Product Details
| Dimensions | 68″W x 18″D x 40″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 172.72cm W x 45.72cm D x 101.6cm H |
| Construction & Features | 9 drawers with 3 felt lined top drawers |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top |
Newport B5430-2040 Drawer Dresser with Landscape Mirror
Newport B5430-32 Gentleman’s Chest
Product Details
| Dimensions | 45″W x 20″D x 68″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 114.3cm W x 50.8cm D x 172.72cm H |
| Construction & Features | 1 sliding wood door |
| Construction & Features | 6 drawers with felt lined top drawer on the left |
| Construction & Features | 2 adj. wood shelves, 1 clothes rod and 2 drawers on the right |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | adj. shelves and back panel are of MDF with pine veneer |
| Construction & Features | weight capacity: 150 lbs for top, 100 lbs for each shelf |
Newport B5430-40 Landscape Mirror
Product Details
| Dimensions | 50″W x 3.5″D x 38″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 8.89cm D x 96.52cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel |
Newport B5430-54 Complete Queen Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-54F Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-54H Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-54R Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 66″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-55 Complete Queen Shutter Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-55F Wood Queen Shutter Panel Bed Footboard SU
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-55H Wood Queen Shutter Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-55R Wood Queen/King Shutter Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 66″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 167.64cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-64 Complete King Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-64F Wood King Panel Bed Footboard KD
Product Details
| Dimensions | 82″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-64H Wood King Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 82″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-65 Complete King Shutter Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-65F Wood King Shutter Panel Bed Footboard SU
Product Details
| Dimensions | 82″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-65H Wood King Shutter Panel Bed Headboard KD
Product Details
| Dimensions | 82″W x 89″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 226.06cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-74 Complete Cal.King Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 92″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 233.68cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-74R Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 82″W x 92″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 233.68cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-75 Complete Cal.King Shutter Panel Bed
Product Details
| Dimensions | 82″W x 93″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 236.22cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport B5430-75R Wood Cal.King Shutter Panel Bed Rails SU
Product Details
| Dimensions | 82″W x 93″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 236.22cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Trundle Cherry Finish
Product Details
| Crafted Of Poplar Solids And Rustic Birch Veneers | Yes |
|---|---|
| American Traditional Design | Yes |
| Bronze Hardware | Yes |
| Width | 75 |
| Depth | 41.5 |
| Height | 12.5 |
| Finish | Warm Cherry |
| Fabric | N/A |
| Material | Poplar Solids and Rustic Birch Veneers |
| Hardware | Bronze |
Underbed Stg Unit Cherry Finish
Product Details
| Crafted Of Poplar Solids And Rustic Birch Veneers | Yes |
|---|---|
| American Traditional Design | Yes |
| Bronze Hardware | Yes |
| Width | 75.5 |
| Depth | 18 |
| Height | 13.5 |
| Finish | Warm Cherry |
| Fabric | N/A |
| Material | Poplar Solids and Rustic Birch Veneers |
| Hardware | Bronze |
Vertical Mirror Cherry Finish
Product Details
| Crafted Of Poplar Solids And Rustic Birch Veneers | Yes |
|---|---|
| American Traditional Design | Yes |
| Bronze Hardware | Yes |
| Width | 32 |
| Depth | 2 |
| Height | 40.5 |
| Finish | Warm Cherry |
| Fabric | N/A |
| Material | Poplar Solids and Rustic Birch Veneers |
| Hardware | Bronze |