Fire Relief Supply Drive > Drop-Off Details
Bernhardt Occasional offers a range of upscale designs for luxe living spaces. The Berkshire accent table pairs elegant stone with textured steel. Finished in aged pewter, the dark metal base contrasts with the organic, neutral hues of the round stone top. Twisted steel legs add movement and visual interest.
Product Details
| Cubes | 6.3 |
|---|---|
| Overall Product Height | 23 |
| Overall Product Width | 16 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Transitional |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 41.0 |
| Total Shipping Weight | 41.0 |
| Website Material | Metal and Stone |
| Adjustable glides | Yes |
| Round laminated stone top and shelf with marine plywood core | Yes |
| Steel frame | Yes |
| Depth | 16 in (40.64 cm) |
| Height | 23 in (58.42 cm) |
| Width | 16 in (40.64 cm) |
| Qty On Hand | 36 |