Fire Relief Supply Drive > Drop-Off Details
Create a rustic industrial vibe with the Commerce & Market Round Side Table, crafted of Mindi Solids with a dark wood finish and keyhole-motif base. With a round shape and convenient, compact footprint, this piece fits effortlessly in a variety of spaces.
Product Details
| Base Dimensions | 11W x 11D x 1.125TH |
|---|---|
| Carton Height | 24.00 |
| Carton Length | 17.00 |
| Carton Weight | 18.74 |
| Carton Width | 17.00 |
| Consolidated Warehouses | Vietnam Consolidated Warehouse |
| Depth | 13.00 |
| Distressing | No |
| Height | 20.50 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Mindi Solids |
| Style | Casual |
| Table Shape | Round |
| Top Clearance | 19.5 |
| Top Coat Material | Nitrocellulose lacquer |
| Top Dimensions | 13W x 13D x 1TH |
| Top Load Capacity | 10 lbs |
| Width | 13.00 |
| Weight | 11.02 |
| Image Role Data | {“7228_80021_85_50003_99_690_2031_room”:[“Room Image 1″],”7228_80054_15_80021_85_50003_99_896_5011_690_2031_room”:[“Room Image 2″],”780_95_980015_85_7228_50003_99_805_SQ_room”:[“Room Image 3” |