Fire Relief Supply Drive > Drop-Off Details
Bernhardt Interiors offers an eclectic array of artistic tables with a distinctly modern styling. The Jax drink table is a study in balance, symmetry and proportion. This stunning black-and-white marble table places a sphere between a conic top and base, creating an elegant hourglass silhouette. Although the form is simple, the beautiful veining in the marble creates a glamorous effect.
Product Details
| Cubes | 3.13 |
|---|---|
| Overall Product Height | 18 |
| Overall Product Width | 12 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 110.0 |
| Total Shipping Weight | 110.0 |
| Website Material | Stone |
| Honed black and white marble table | Yes |
| Stick-on plastic bumpers included for table bottom | Yes |
| Depth | 12 in (30.48 cm) |
| Height | 18 in (45.72 cm) |
| Width | 12 in (30.48 cm) |
| Qty On Hand | 13 |