Fire Relief Supply Drive > Drop-Off Details
Fine craftsmanship and modern styling characterize the eclectic Bernhardt Interiors collection. Embrace the abstract with the highly original Theo Figure table. A playful faux bois figure dances between a round top and base. Crafted from heavily textured cast iron, this imaginative accent table blurs the lines between modern art and furniture.
Product Details
| Cubes | 4.52 |
|---|---|
| Overall Product Height | 22 |
| Overall Product Width | 12 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 33.0 |
| Total Shipping Weight | 33.0 |
| Website Material | Metal |
| Black finish | Yes |
| Pedestal table with Solid Cast Iron figure and sheet metal top and base | Yes |
| Glides | Yes |
| Depth | 12 in (30.48 cm) |
| Height | 22 in (55.88 cm) |
| Width | 12 in (30.48 cm) |
| Qty On Hand | 33 |