Fire Relief Supply Drive > Drop-Off Details
Wonderfully versatile, the Andie ottoman is a modern yet comfortable resting place. Used as a standalone, as a complementary piece with a chair, or as an as an addition to a sectional, this ottoman has a supportive sinuous spring construction and luxe feather-down cushions. Its clean lines make it an easy piece to blend seamlessly with existing furnishings.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Com | 5.8 |
|---|---|
| Cubes | 18.38 |
| Finish Shown | WDF – 712 Greige |
| Marketing Labels | Andie Sectional.pdf |
| Overall Product Height | 17 |
| Overall Product Width | 39.5 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Bumper Ottoman |
| Qty On Hand | |
| Roomtype | Living |
| Shipping Weight | 75.0 |
| Total Shipping Weight | 75.0 |
| Website Material | Fabric |
| Companion Skus | N8430, N8432, N8437, N8438, N8441 and N8442 |
| Marketing Downloads | http://images.salsify.com/image/upload/s–Web8eIXn–/d3pcnjdwvofluq5hmzhk.pdf |
| Depth | 39.5 in (100.33 cm) |
| Fabric | 1146-002 |
| Fabric Shown | 1146-002 |
| Height | 17 in (43.18 cm) |
| Width | 39.5 in (100.33 cm) |
| Available in any 700 series upholstery wood finish | Yes |
| Block feet | Yes |
| Modern style | Yes |

