Fire Relief Supply Drive > Drop-Off Details
You may be interested in…
Leone Round Coffee Table
Crafted of Square and Round Metal Tubing and tongue and grooved solid plank tops. Metal is antique brass and tops are weathered barn finish with worm holes and distressing. Leone group follows today’s trend of clean lines and features open space and an airy feel Dimensions: 20″H x 36″W x 36″D
Leone Round End Table
Crafted of Square and Round Metal Tubing and tongue and grooved solid plank tops. Metal is antique brass and tops are weathered barn finish with worm holes and distressing. Leone group follows today’s trend of clean lines and features open space and an airy feel Dimensions: 24″H x 22″W x 22″D
Newport T5430-03 Rectangular End Table
Product Details
| Dimensions | 20″W x 26″D x 24″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 50.8cm W x 66.04cm D x 60.96cm H |
| Construction & Features | 1 drawer |
| Construction & Features | 1 fixed bottom wood shelf |
| Construction & Features | tinted drawer w/english dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | floor protectors |
Newport T5430-10 Chairside End Table
Product Details
| Dimensions | 18″W x 24″D x 24″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 45.72cm W x 60.96cm D x 60.96cm H |
| Construction & Features | 1 drawer |
| Construction & Features | 1 wood door |
| Construction & Features | tinted drawer w/english dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | levelers |
Newport T5430-50 Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 50″W x 28″D x 18.5″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 71.12cm D x 46.99cm H |
| Construction & Features | lift top rises 10.5″ above the top table surface when fully extended |
| Construction & Features | height of fully extended lift top is 29″ from the floor |
| Construction & Features | 1 push through drawer |
| Construction & Features | 4 wood doors at front and back |
| Construction & Features | 2 adj. wood shelves behind the doors |
| Construction & Features | tinted drawers w/english dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | casters |
| Construction & Features | floor protectors |