Fire Relief Supply Drive > Drop-Off Details
Fine craftsmanship, unique materials, and modern styling characterize the eclectic Bernhardt Interiors collection. With a compact size and an elegant design, the Roscoe ottoman is the perfect accent for the luxe interior. The sides curve gently inward to form an hourglass shape, accentuated by refined welt trim. From a variety of fine fabrics and finishes, this piece may be customized to suit any room.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Com | 2.8 |
|---|---|
| Overall Product Height | 21 |
| Overall Product Width | 20 |
| Product Type | Ottoman |
| Productionplant | Domestic |
| Qty On Hand | |
| Roomtype | Living |
| Shipping Weight | 30.0 |
| Total Shipping Weight | 30.0 |
| Website Material | Fabric |
| Hidden feet | Yes |
| Specifications to change without notice | Yes |
| Transitional style | Yes |
| Depth | 20 in (50.8 cm) |
| Height | 21 in (53.34 cm) |
| Width | 20 in (50.8 cm) |

