Fire Relief Supply Drive > Drop-Off Details
Product Details
| Dimensions | 67″W x 22″D x 75″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 170.18cm W x 55.88cm D x 190.5cm H |
| Construction & Features | 4 drawers with 2 felt lined on top sides |
| Construction & Features | 1 drop down drawer front in the center |
| Construction & Features | 2 fixed fretwork wood with tempered glass shelves at the bottom sides |
| Construction & Features | tinted drawers w/english dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top, 15 lbs for each shelf |
| Construction & Features | 2 adj. wood shelves on sides |
| Construction & Features | 2 felt lined drawers on sides |
| Construction & Features | 2 wood framed glass doors in the center top |
| Construction & Features | 1 adj. wood shelf behind the doors |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | weight capacity: 100 lbs for each shelf |