You may be interested in…
Josephine Long Sofa (88.5W) 1250-21
Product Details
| Outside Dimensions | 88.5W x 36D x 35H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 82.5W x 20D |
| Seat | 20H |
| Arm | 24H |
| Back Rail Height | 35H |
| Throw Pillows | 2 – 20″ |
| Com | Plain: 18.00 yds, Repeat of 2-14″: 22.50 yds, Repeat of 15-27″: 24.50 yds |
| Weight | 160 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
| Back Cushion | Fiber Luxe Back |
Josephine Long Sofa (88.5W) 1250-21B
Product Details
| Outside Dimensions | 88.5W x 36D x 35H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 82.5W x 20D |
| Seat | 20H |
| Arm | 24H |
| Back Rail Height | 35H |
| Throw Pillows | 2 – 20″ |
| Com | Plain: 17.00 yds, Repeat of 2-14″: 21.25 yds, Repeat of 15-27″: 23.00 yds |
| Weight | 160 lbs. |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
| Back Cushion | Fiber Luxe Back |