A raised geometric pattern wraps the top of the Cowley side table, giving it a unique modern style. The simple square pillar design showcases the natural wood grain in a moody Tadon finish.
Product Details
| Cubes | 12.25 |
|---|---|
| Finish Shown | WDF – 333 Tadon |
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 24 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 80.0 |
| Total Shipping Weight | 80.0 |
| Website Material | Wood |
| Smooth table top and base | Yes |
| Rustic oak in Tadon finish | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Raised geometric pattern around sides of table top | Yes |
| Depth | 24 in (60.96 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Width | 24 in (60.96 cm) |
| Qty On Hand | 68 |